Půjčky mezi soukromými osobami
• Jaké jsou potřebné formality?
• Co je nutné si ohlídat?

Pozor: Ověřte si prosím zde uvedené informace. Článek byl napsán v minulosti, proto je možné, že některé údaje již nejsou aktuální.

Parametry půjčky

12-09-2014

Existují půjčky bankovní, nebankovní, účelové, neúčelové, s ručením či bez. Parametrů a vlastností, které půjčka může mít, je celá řada, podívejme se na ty nejdůležitější.

Od banky nebo nebankovní společnosti

Banka půjčuje levněji a s menšími riziky, nebankovní společnost Vám půjčí rychle a bez zbytečné administrativy.


Kdo si může půjčku sjednat

Některé půjčky jsou určeny v podstatě pro všechny bez rozílu - nezaměstnané, ženy na md, studenty, důchodce, jiné půjčky se zase zaměřují na movitější klienty.

Procházení registrů

Je pro získání půjčky nuntné mít "čistý registr dlužníků"? Většina bank ale i nabankovních společností registry dlužníků při vyodnocování žádosti prochází. pokud máte v registrech zápis, hledejte půjčku bez registrů.

Ručitel

Je potřeba k získání půjčky ručitele či nikoliv?

Ručení nemovitostí

U hypotéčních úvěrů je ručení nemovitostí nutnost, u většiny běžných půjček (například u bankovní půjčku 150000) a úvěrů se bez zástavy zpravidla obejdete. Pokud vlastníte nemovitost, kterou můžete dát do zástavy, máte možnost získat velmi výhodnou neúčelovou půjčku - americkou hypotéku.

Jak rychle bude půjčka vyřízena

Některé společnosti zvládnou vyřídit půjčku téměř okamžitě (například u SMS půjček do 5 minut), některým to trvá dny, někdy i týdny. Zvažte, jak rychle peníze potřebujete a podle toho hledejte poskytovatele půjčky.

Výše splátky půjčky

Výše měsíční splátky udává, kolik měsíčně budeme splácet. Závisí to na mnoha parametrech půjčky - výši půjčky, úroku, době splatnosti a dalších poplatcích za zřízení a vedení půjčky.

Další poplatky spojené s půjčkou

Vypadá půjčka lákavě díky nízkému úroku? Vyptejte se na další poplatky spojené s půjčkou - možná zjistíte, že půjčka zase až tak výhodná nebude.


Info tip:

Bližší podrobnosti o nebankovních i bankovních půjčkách a jejich parametrech najdete na stránkách Maxi-Půjčky.cz

Další informace:

Kde vzít peníze ihned?
Co všechno pojistit v domácnosti?
Proč zvolit americkou hypotéku od Fio Banky
Co je přesně a jak funguje refinancování půjček
SMS půjčka - první zdarma pro všechny
Půjčka ihned na účet zcela zdarma
Půjčky pro nezaměstnané
Rychlá půjčka před výplatou bez poplatku
Půjčky pro ženy na mateřské

Doporučujeme:

Informace k tématu půjčka 30000 se můžete dočíst na Maxi-Půjčky.cz

Půjčky – infokoutek:

Pokud rekontruujete byt či dům a chybí vám nějaké prostředky a máte navíc problém s dokazováním svých příjmů, jsou pro Vás určeny Nebankovní půjčky bez příjmu. Rychlé půjčky bez registru ihned nebo rychlá půjčka ihned na ruku jsou dalčími příklady dostupných nebankovních půjček.

Kromě nebankovních společností jsou dalším poskytovatelem půjček sokromníci – jedná se pak o takzvané soukromé půjčky. V této oblasti půjček si ovšem dávejte obzvláště pozor na podvodné půjčky.

Půjčka bez doložení příjmu – dostupná a rychlá půjčka pro ty, kteří nemohou doložit výši svého příjmu.© 2014 www.Domácí-Půjčka.cz, všechna práva vyhrazena.

Tento web je pouze informativního charakteru.
Jeho prozovovatel není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů.