Půjčky mezi soukromými osobami
• Jaké jsou potřebné formality?
• Co je nutné si ohlídat?

Pozor: Ověřte si prosím zde uvedené informace. Článek byl napsán v minulosti, proto je možné, že některé údaje již nejsou aktuální.

Rodinná půjčka

16-04-2014

Když potřebujeme půjčit peníze, většinou nejprve oslovíme svou rodinu a teprve jakmile neuspějeme u ní, obrátíme se na příslušnou úvěrovou společnost nebo banku.

Rodinná půjčka ano, ale opatrně

Půjčení peněz od rodiny je pro dlužníka vždy nejvýhodnější, protože se zde většinou nestanovují žádné úroky. Připravte se však na to, že taková rodinná půjčka může nadělat i zlou krev. Rodinná půjčka od sourozenců, rodičů a dalších příbuzných je sice půjčka jako každá jiná, ale řada lidí tuto skutečnost přesto podceňuje a své peníze si dostatečně nezabezpečí.

Snažte se své peníze ochránit

Bez písemné smlouvy o půjčce jen těžko někomu něco dokážete. Stejným případem bývají půjčky mezi kamarády nebo partnery, kdy spousta lidí doplatí na přátelství či zamilovanost.

Bankovní rodinná půjčka

Po rodině je druhým nejvýhodnějším řešením půjčení peněz od banky. Banky nabízejí nejrůznější druhy půjček, mezi nimiž najdete určitě i nějaký produkt jménem „rodinná půjčka“. Rodinná půjčka od banky mívá různé parametry, ale obecně je vždy výhodnější než nebankovní půjčka.

Nebankovní rodinná půjčka

Na nebankovní sektor se většinou obracejí ty osoby, které z nějakého důvodu neuspějí u banky. Rodinná půjčka je nabízena také soukromými investory, kteří chtějí zhodnotit své volné peníze.

V nebankovní oblasti by lidé měli být spíše opatrnější, protože se může jednat i o podvod.


Info tip:

Zajímá Vás, jak si půjčit bezpečně a spolehlivě? Navštivte web Maxi-Půjčky.cz - Váš informační průvodce světem financí.

Další informace:

Kde vzít peníze ihned?
Co všechno pojistit v domácnosti?
Proč zvolit americkou hypotéku od Fio Banky
Co je přesně a jak funguje refinancování půjček
SMS půjčka - první zdarma pro všechny
Půjčka ihned na účet zcela zdarma
Půjčky pro nezaměstnané
Rychlá půjčka před výplatou bez poplatku
Půjčky pro ženy na mateřské

Půjčky – infokoutek:

Soukromý investor neboli sokromník Vám může poskytnout soukromou půjčku. Soukromá půjčka je příkladem nebankovní půjčky, tedy půjčky, kterou neposkytuje banka ale společnost nebo soukromá osoba, která nemá státem vydanou bankovní licenci.

Obecně ale platí, že pokud chcete rychlá půjčka bez registru nebo rychlá půjčka ihned na ruku musíte se obrátit právě na nebankovní sektor. Stejný případ nastává i tehdy, chcete-li konsolidaci půjček bez registru.

Nemůžete doložit své příjmy? Řešením pro Vás může být půjčka bez doložení příjmu – snadná, rychlá a dostupná půjčka pro všechny.

Potřebujete půjčku 30000 Kč ? O tom, jaké jsou možnosti vtéto kategorii půjček, se můžete více dozvědět zde.© 2014 www.Domácí-Půjčka.cz, všechna práva vyhrazena.

Tento web je pouze informativního charakteru.
Jeho prozovovatel není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů.