Půjčky mezi soukromými osobami
• Jaké jsou potřebné formality?
• Co je nutné si ohlídat?

Pozor: Ověřte si prosím zde uvedené informace. Článek byl napsán v minulosti, proto je možné, že některé údaje již nejsou aktuální.

Půjčka na bydlení

19-06-2015

V dnešní době je pro drtivou většinu lidí naprosto nemyslitelné, aby si na vlastní bydlení nejprve našetřili a pak teprve bydleli. Schůdnější variantou je půjčit si a peníze postupně splácet, protože kdyby si měl někdo na všechno skutečně našetřit, stěhoval by se třeba až za deset, dvacet, třicet let.

Když si peníze na bydlení půjčíme, sice budeme pak muset hodně splácet, ale zato už si můžeme užívat bydlení ve vlastním. A také ušetříme na nájmu, pokud jsme doposud bydleni v pronajatém bytě. Jaké základní podoby může mít půjčka na bydlení?

Půjčka na bydlení – hypotéka

Zřejmě nejčastěji využívanou variantou půjčky na bydlení je hypotéka, přesněji hypoteční úvěr. Půjčka na bydlení v podobě hypotéky je dobrým řešením obzvláště tehdy, když si půjčujeme větší obnos peněz.

Vlastnosti hypotéky

U hypotéky si můžeme zvolit dobu splatnosti peněz – ta může být kratší, anebo dosáhnout až 35 let (ve druhém případě ale přeplatíme zbytečně moc peněz). U hypotéky je důležitá i tzv. fixace, tzn. doba, po kterou se úrok z úvěru nebude měnit.

Půjčka na bydlení – úvěr ze stavebního spoření

Druhou nejčastěji využívanou možností je vzít si úvěr ze stavebního spoření. Přirozeně se to týká pouze těch jedinců, kteří mají stavební spoření založeno. Půjčka na bydlení v podobě úvěru ze stavebního spoření se vyplatí zejména při půjčování menšího obnosu peněz – v tomto případě je zpravidla výhodnější než hypotéka.

Požadavky na stavební spoření

Pro získání standardního úvěru ze stavebního spoření ale musíme splnit určité požadavky. Pokud je žadatel nesplňuje, je zde ještě možnost tzv. překlenovacího úvěru, ale ten pochopitelně již není tak výhodný jako standardní úvěr.


Info tip:

Zajímá Vás, jak si půjčit bezpečně a spolehlivě? Navštivte web Maxi-Půjčky.cz - Váš informační průvodce světem financí.

Další informace:

Kde vzít peníze ihned?
Co všechno pojistit v domácnosti?
Proč zvolit americkou hypotéku od Fio Banky
Co je přesně a jak funguje refinancování půjček
SMS půjčka - první zdarma pro všechny
Půjčka ihned na účet zcela zdarma
Půjčky pro nezaměstnané
Rychlá půjčka před výplatou bez poplatku
Půjčky pro ženy na mateřské

Doporučujeme:

Informace k tématu půjčka 30000 se můžete dočíst na Maxi-Půjčky.cz

Půjčky – infokoutek:

Pokud si potřebujete ve svých stávajících půjčkách udělat pořádek a máte záznam v registru dlužníků, je zde pro Vás konsolidace půjček bez registru.

Online půjčky bez osobních kontaktů využijí zejména ti, kteří nechtějí obíhat pobočky bank nebo nebankovních společností a žádat o bankovní půjčky nebo nebankovní úvěry osobně.

Některé nebankovní instituce a soukromí investoři poskytují rychlé a velmi dostupné půjčky – rychlé půjčky pro nezaměstnané.

Půjčka bez doložení příjmu – dostupná a rychlá půjčka pro ty, kteří nemohou doložit výši svého příjmu.© 2014 www.Domácí-Půjčka.cz, všechna práva vyhrazena.

Tento web je pouze informativního charakteru.
Jeho prozovovatel není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů.